Šperky s lebkou

Ocelové šperky se symbolem lebky

_MG_0416

            Chladně vyhlížející, luxusní šperky z chirurgické oceli skvěle doplní tvou image. Ty s motivem lebky nejsou nic pro dámičky. Každý rocker nebo motorkář je musí mít! Víš, co všechno lebka symbolizuje?

Koloběh života a smrti                    

            V minulosti byla lebka používaná pro navázání kontaktu se záhrobím. Jejím prostřednictvím mohly duše mrtvých zpět do světa živých. Tento neustálý koloběh duší mezi dvěma světy přisoudil lebce magickou moc znovuzrození. Lebka symbolizuje nejen smrtelnost, nicotnost a pomíjivost lidského těla, ale zároveň i nesmrtelnost duše, která žije věčně. Lebka je tak symbolem života a smrti, dvou nerozlučně spjatých zákonitostí vesmíru.

             Skvělým příkladem vnímání lebky jako symbolu znovuzrození je mexický svátek Día de Muertos, obdoba našich „Dušiček.“ Jen v mexickém podání je svátek podstatně veselejší, Mexičané ho oslavují jako nekonečný „tanec“ mezi životem a smrtí. Hravé ornamenty los Muertos nechybí ani na našich ocelových přívěscích ve tvaru lebky. Větší klasiku s touto symbolikou představuje náramek z chirurgické oceli s motivem okřídlené lebky, vyjadřující pomíjivost života a věčný život duše, kterou zmiňovaná křídla odnáší na onen svět.

_MG_0563

Memento mori – pamatuj na smrt!

            Lebku máme nejčastěji spojenou právě se smrtí. Ale pojďme si z toho vzít jen to pozitivní. Náš čas na tomto světě je omezený, tak si užívejme život naplno! Spolehlivě ti to bude připomínat náramek z chirurgické oceli, plný drobných lebek. Když chceš být za většího drsňáka, prsten s motivem lebky se zkříženými hnáty je pro tebe naprosto jasná volba - bude symbolizovat tvou neohroženost, nespoutanost a smíření s pomíjivostí lidského života.

_MG_0415

Symbol síly a bojovnosti     

            V minulosti byla lebka amuletem každého válečníka, ukazovala na jeho bojovnost, statečnost, odvahu a sílu. Zároveň mu připomínala vlastní smrtelnost. Stylové vyjádření této symboliky představuje třeba luxusní ocelový prsten s ďáblovou lebkou. Podobný význam má i přívěsek s indiánskou lebkou, který udělá z chlapa ještě navíc respektovaného „válečníka“ s vůdčími schopnostmi. Přímo ztělesněním mužské životní síly a schopností je pak přívěsek s lebkou býka – rozhodně by ti neměl chybět!

_MG_0613

 

Symbol moudrosti, inteligence a kreativity

            Pro některé možná překvapení. Lebka jako taková je schránkou mozku, pomyslného „archivu všech lidských vědomostí.“ Proto bývá považovaná za symbol moudrosti a inteligence. Ale to není všechno. Lebka je díky svému tvaru označovaná za nebeskou klenbu. Tato nebeská klenba vytváří kolem každého z nás energii tvůrčích myšlenek, které jen čekají na to, až je někdy využijeme. Proto bychom mohli lebku označit i za symbol tvořivosti.

_MG_0602

 

            Z krátkého exkurzu do mystiky a magie zpátky do reality. Ať už si vybereš šperk, jaký chceš, z našeho shopu ti ho pošleme zdarma!

Jsme přece Doprava Gratis.