*Alergie a Ocelové šperky

Ocelové šperky a alergie

Ocelové šperky a alergie

Co byste měli vědět | Pravda, mýty a tipy pro bezpečný nákup | Co je pravda a co ne?
Ocelové šperky a alergie

Alergie u ocelových šperků

Vítejte na blogu eshopu DG Šperky na www.DopravaGratis.cz! 

Dnes se ponoříme do fascinujícího světa ocelových šperků a řešení alergických reakcí spojených s nošením šperků. Často se setkáváme s mýty a nepravdami kolem tohoto tématu, a proto vám přinášíme komplexní pohled na tuto problematiku. Ocelové šperky jsou oblíbené pro svůj moderní vzhled, vysokou odolnost a příznivou cenu. Navíc jsou považovány za hypoalergenní, což znamená, že nevyvolávají alergické reakce u většiny lidí.  Ale je to opravdu tak? Můžete nosit ocelové šperky bez obav o podráždění kůže nebo zánět? 

V tomto článku vám přinášíme několik důležitých informací, které byste měli znát o ocelových špercích a alergii.

Ne všechny ocelové šperky jsou hypoalergenní

Mnoho článků na toto téma nepíše úplnou pravdu

Začněme tím, že mnoho informací, které kolují na internetu o ocelových špercích a alergiích, může být zkreslených nebo nepřesných. Je důležité být informovaný a vyhledávat důvěryhodné zdroje, abyste mohli udělat informované rozhodnutí při nákupu šperků. Mnoho článků na internetu tvrdí, že ocelové šperky jsou hypoalergenní a vhodné pro alergiky. To je ale jen částečně pravda. Ne všechny ocelové šperky jsou stejné a některé mohou obsahovat látky, které mohou vyvolat alergickou reakci u některých lidí. Mezi tyto látky patří například nikl, kobalt, chrom nebo měď, které se používají jako příměsi do oceli, aby zvýšily její pevnost, lesk nebo barvu.

Ocelové šperky a alergie

Pozor na barevné povrchové úpravy

Dalším faktorem, který může ovlivnit hypoalergennost ocelových šperků, je jejich povrchová úprava. Některé ocelové šperky jsou pokryty tenkou vrstvou jiného kovu, aby získaly jinou barvu, například zlatou, růžovou nebo černou. Tato vrstva může být nanesena různými způsoby, například galvanicky, iontovou implantací nebo PVD (Physical Vapor Deposition). Tyto metody vytvářejí velmi pevný a trvanlivý povrch, ale nejsou zcela neprůstřelné. Proto byste měli být opatrní při nošení ocelových šperků s barevnou povrchovou úpravou, pokud máte citlivou kůži nebo alergii.  Ocelové šperky jsou hypoalergenní, ale pro udržení této vlastnosti by neměli mít žádnou barevnou povrchovou úpravu. Ocelové šperky samy o sobě jsou většinou hypoalergenní. Nicméně, pokud mají nějakou formu barevné povrchové úpravy, mohou obsahovat látky, které způsobují alergické reakce. Pokud si chcete být naprosto jistí, sáhněte po čistě celoocelových špercích bez jakýchkoli povrchové úpravy. Šperky ve zlatém provedení nebo jinak barevné nezaručují hypoalergenní vlastnosti. I když může být lákavé investovat do šperků ve zlatém provedení nebo jiných barevných variant, to neznamená automaticky, že budou hypoalergenní. Barvy a materiály použité k povrchové úpravě mohou obsahovat alergeny, které způsobují nepříjemné reakce na kůži. Skutečně hypoalergenní jsou pouze čistě celoocelové šperky Pro ty, kteří trpí alergiemi, je bezpečnou volbou čistě celoocelový šperk. Bez povrchových úprav neobsahuje látky, které by mohly vyvolat nežádoucí reakce.

Lepené zirkony a letované spoje

Mějte na paměti, že šperky s lepenými zirkony nemusí být vždy hypoalergenní. Lepicí látky mohou obsahovat alergeny. Stejně tak, pokud je na šperku letovaný spoj, který přichází do kontaktu s pokožkou, může dojít k ztrátě hypoalergenních vlastností. Pokud je například u náušnic letovaný háček, u kterého se letovaný spoj dotýká pokožky, může i v tomto případě šperk ztratit své hypoalergenní vlastnosti.

Co dělat, pokud máte alergickou reakci na nějaký šperk

Pokud si všimnete, že máte po nošení nějakého šperku zarudlou, svědící nebo oteklou kůži, může to být známka alergické reakce. V tom případě byste měli okamžitě sundat šperk a přestat ho nosit. Alergická reakce na kov se nazývá kontaktní dermatitida a může se projevit různě, od mírného podráždění po zánět. 

Závěr

Ocelové šperky jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají stylové, odolné a cenově dostupné doplňky. Pokud máte, ale alergii na některé kovy, měli byste být opatrní při výběru šperků a dávat pozor na jejich povrchovou úpravu. Ne všechny ocelové šperky jsou hypoalergenní a některé mohou způsobit podráždění.  Když nakupujete ocelové šperky a chcete minimalizovat riziko alergických reakcí, držte se čistě celoocelových designů bez barevných úprav. Zajímavé a originální tvary šperků mohou být dosaženy i bez rizika pro vaši pokožku. Doufáme, že vám tento článek pomohl pochopit více o ocelových špercích a alergii. Pokud máte zájem o kvalitní a hypoalergenní ocelové šperky, navštivte náš eshop DG Šperky na www.DopravaGratis.cz, kde najdete široký výběr ocelových šperků pro muže i ženy. Nabízíme vám také dopravu zdarma a záruku vrácení peněz. Objednejte si ještě dnes a užijte si své nové ocelové šperky bez alergie! Nyní máte veškeré informace, které potřebujete k informovanému výběru ocelových šperků. Buďte krásní a bez obav si užívejte své nádherné šperky!

Affiliate program