Keramika na špercích

Prohlédněte si naši nabídku šperků s keramikou zde

 

Dámský prsten s keramikou DG Doprava Gratis-17

Použití a vlastnosti šperků s keramikou

Většina keramických prstenů je vyrobena z karbidu titanu. Jedná se o materiál složený z kovového titanu a atomů uhlíku. Šperkařská keramika má velikou tvrdost a je velmi odolná proti poškrábání. Lesk keramických šperků vydrží po celý život. Keramické šperky jsou velmi odolné proti opotřebení, ale nemají přirozenou křehkost wolframu, což znamená, že se tak snadno nezlomí.

Keramické šperky se vyrábějí v různých stylech a barvách. Snad největší výhodou nákupu keramických šperků je stylový a okouzlující vzhled, který nabízí. Keramika nabízí klasický styl, který se hodí téměř k jakémukoli typu oblečení.

Náušnice pecky DG Doprava Gratis-4

Šperkařská keramika a alergie

 

Jednou z největších výhod keramických prstenů je, že jsou hypoalergenní. Lidé s kožními alergiemi nemohou nosit některé kovy. Jelikož je keramika nekovová, nezpůsobuje lidem s kožními alergiemi žádné problémy. Můžete nosit prsteny, náhrdelníky, hodinky a jakýkoli jiný typ keramických šperků, aniž byste se museli obávat, že poškodí vaši pokožku.

Dámský keramický prsten se Stromem života DopravaGratis-2

Jak pečovat o keramické šperky

 

Keramické šperky jsou sice trvanlivé a odolné vůči většině druhů poškození, ale vyžadují určitou úroveň údržby. Z hlediska péče je na tom keramika podobně jako wolfram. Jedná se o velmi nenáročnou údržbu. Ve většině případů stačí šperk jednoduše otřít měkkým hadříkem např. na brýle, případně vyčistit vodou a mýdlem. Ve skutečnosti doporučujeme nepoužívat nic drsnějšího než jemné mýdlo. Drsné chemikálie mohou narušit lesk povrchu a nakonec vést k zakalení povrchu.

 

Kruhový přívěsek ocel a keramika DopravaGratis-2

Na co je třeba dávat pozor:

 

  • Čistěte teplou vodou a jemným mýdlem. Nepoužívejte dráždivé chemikálie, jako je čpavek nebo bělidlo.
  • Přestože má váš keramický šperk silnou odolnost proti poškrábání, může se při použití dostatečné síly, například při úderu kladivem, zlomit.

Keramické srdce-2