Symboly na špercích

Vše co potřebujete vědět o symbolech na špercích.  

 

Symboly provází lidstvo již od počátku. V celé naší historii nás provázejí a hrají velikou roli při vyjadřování lásky, moci, síly, duchovnosti a víry. A jaký může být lepší způsob těchto vyjádření než pomocí šperků.

 

Podívejme se na některé běžné symboly, které se nejčastěji používají na ocelových špercích

 

KOTVA - ANCHOR

Kotva je především symbolické znázornění naděje, síly a stability. Kotva vás udrží u rodiny v bezpečí a poskytne povzbuzení a naději bez ohledu na rozbouřené moře kolem vás. Kotva je vnímána jako symbol síly, protože udrží lodě i ve veliké bouři.

_MG_3139_MG_1874

 

SLON - ELEPHANT

Slon, přestože je nesmírně mocným a silným zvířetem, symbolizuje mimo síly především trpělivost, moudrost, loajalitu, štěstí a bohatství. Šperk se slonem vám vždy připomene, že v každé situaci máte zůstat klidní a silní

_MG_3259

 

LEBKA - SKULL

Mnoho lidí fascinují šperky s lebkou. Například u motorkářů jde jednoznačně o nejoblíbenější motiv. Motorkáři a také rockeři mají symbol lebky na všech možných doplňcích. Lebky nejdete nejen na špercích, ale také na oblečení, na přilbách, na tetování a mnoha jiných věcech. Ze šperků to jsou především prsteny, přívěsky a náramky.

A co tedy vlastně takové šperky symbolizují?

Mohlo by se zdát, že tento symbol znázorňuje pouze smrt, ale to je pravda jen částečně. Symbol lebky je totiž poslem důležité zprávy. A to, že náš čas je omezený, takže bychom z něj měli vytěžit maximum co půjde a žít naplno. Proto jsou tyto šperky tak oblíbené právě u motorkářů nebo rockerů. Právě oni jsou lidé, kteří vědí, že život je krátký a tak se musí užívat dokud to jde.

V symbolu lebky se snoubí paradox. Symbolizuje smrt a také sílu života. 

Navíc je symbolem rovnosti všech lidí bez ohledu na to jestli jsou chudí nebo bohatí, dobří nebo špatní, protože každý jednou zemře. Všichni sdílíme společný osud . Po smrti vypadá lebka krále stejně jako lebka chuďase.

A nakonec, lebka má ještě jednu důležitou symboliku a tou je vzpoura, rebelství a houževnatost. V celé historii lidstva byl symbol lebky používám povstalci proti moci a nesvobodě. 

_MG_3549

SRDCE - HEART

Symbol srdce je pravděpodobně vůbec nejznámějším symbolem na celé zemi, protože vyjadřuje to nejdůležitější co všichni máme a to je láska a přátelství. Srdce je univerzální symbol, kterému rozumí všichni lidé bez ohledu na to jakou řečí hovoří. 

Nebojte se dát najevo, že milujete a darujte šperk se symbolem srdce.

_MG_3883

 

SOVA - OWL

 

Sova je odjakživa považována za symbol moudrosti, znalostí, trpělivosti, pravdy a předvídavosti. Ve spojitosti s jejím nočním životem jsou tito ptáci obklopeni spoustou legend a mají velmi významnou symbolickou hodnotu. 

Symbol Sovy je znám jako ochránce majetku. Navíc symbolizuje také magickou ochranu, protože dříve u sebe lidé nosili soví peří, které mělo zahánět zlé duchy. 

Proto je šperk se Sovou ideálním dárkem pro všechny, kteří se rádi zdokonalují, učí a mají rádi přírodu, tajemno a záhady.

_MG_0581

 

 

 

 

Další symboly již brzy... Pokračování článku se připravuje :-)