Symboly na špercích

Vše co potřebujete vědět o symbolech na špercích.  

 

Symboly provází lidstvo již od počátku. V celé naší historii nás provázejí a hrají velikou roli při vyjadřování lásky, moci, síly, duchovnosti a víry. A jaký může být lepší způsob těchto vyjádření než pomocí šperků.

 

Podívejme se na některé běžné symboly, které se nejčastěji používají na ocelových špercích

 

KOTVA - ANCHOR

Kotva je především symbolické znázornění naděje, síly a stability. Kotva vás udrží u rodiny v bezpečí a poskytne povzbuzení a naději bez ohledu na rozbouřené moře kolem vás. Kotva je vnímána jako symbol síly, protože udrží lodě i ve veliké bouři.

_MG_3139_MG_1874

 

SLON - ELEPHANT

Slon, přestože je nesmírně mocným a silným zvířetem, symbolizuje mimo síly především trpělivost, moudrost, loajalitu, štěstí a bohatství. Šperk se slonem vám vždy připomene, že v každé situaci máte zůstat klidní a silní

_MG_3259

 

 

SRDCE - HEART

Symbol srdce je pravděpodobně vůbec nejznámějším symbolem na celé zemi, protože vyjadřuje to nejdůležitější co všichni máme a to je láska a přátelství. Srdce je univerzální symbol, kterému rozumí všichni lidé bez ohledu na to jakou řečí hovoří. 

Nebojte se dát najevo, že milujete a darujte šperk se symbolem srdce.

_MG_3883

 

SOVA - OWL

 

Sova je odjakživa považována za symbol moudrosti, znalostí, trpělivosti, pravdy a předvídavosti. Ve spojitosti s jejím nočním životem jsou tito ptáci obklopeni spoustou legend a mají velmi významnou symbolickou hodnotu. 

Symbol Sovy je znám jako ochránce majetku. Navíc symbolizuje také magickou ochranu, protože dříve u sebe lidé nosili soví peří, které mělo zahánět zlé duchy. 

Proto je šperk se Sovou ideálním dárkem pro všechny, kteří se rádi zdokonalují, učí a mají rádi přírodu, tajemno a záhady.

_MG_0581

 

 

 

 

LILIE - FLEUR DE LIS

 

Trojlistá lilie, označována jako Fleur de Lis provází lidstvo již velmi dlouhou historií. Jedná se o oblíbený dekorativní styl a symbol. Stará legenda praví, že tato půvabná lilie rozkvetla, když ji pokropily slzy Evy, která plakala při odchodu z rajské zahrady. Pro křesťany představuje lilie Fleur de Lis Nejsvatější trojici, zatímco římskokatolická církev ji považuje v bílém provedení za symbol Blahoslavené Panny Marie. Symbol lilie se nachází na vlajkách a erbech mnoha evropských zemí. Johanka z Arku, nesla do bitvy prapor, který zobrazoval Fleur-di-Lis a francouzskou korunu drženou dvěma anděly. Klenotníci i řemeslníci již po staletí začleňují tento symbol do dekorativních návrhů své práce.

U nás je lilie silně zakořeněná ve vztahu k trempům a skautům, kteří tento symbol hojně používají. Všichni milovníci čundrů, vandrování, skautů a kempování znají pojem Skautská lilie.

Pokud máte v rodině trempa nebo skauta, tak těmito dárky rozhodně nešlápnete vedle a uděláte radost.

_MG_4170

 

 

 

 

 

Další symboly již brzy... Pokračování článku se připravuje :-)